Apple kullanıcılarının günlük hayatında önemli bir yere sahip olan Siri, çok farklı bir yöne doğru eğilebilir. İddialara göre Apple SiriOS üzerinde çalışıyor.

Internet of Things (IoT) yani nesnelerininterneti olarak da bilinen iletişim ağı, yakın gelecekte hayatımızda çok önemli bir rol oynayacak. Yakın gelecekte herkesin bu teknolojiden faydanalacağını düşünen Apple, bu teknolojiyi bir işletimsistemiyle desteklemeye karar vermiş gibi gözüküyor. Son raporlar şirketin SiriOS olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını işaret ediyor.

Hem HomePod ürünlerinde hem de nesnelerin interneti teknolojisinde ağırlıklı olarak kullanılacağı düşünülen SiriOS’un WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılması planlanıyor. Söz konusu sızıntılar, yeni işletim sisteminin anlama kapasitesinin en az bir insan kadar gelişmiş olacağını işaret ediyor.

Makine öğrenimi ve yapay zeka ile desteklenecek olan bu işletim sistemi, ilerleyen dönemlerde elli milyar cihaza ev sahipliği yapmayı hedeflemekte. Şirket şu an için söz konusu iddialara karşı bir yanıt vermedi.

Peki siz yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu teknolojide Apple’ın atacağı bu adım sizin için önemli mi?

Bir Cevap Yazın