Dünya genelinde inanılmaz bir heyecanla beklenen Avengers: Endgame için artık bir aydan az bir süre kaldı. Filmin gişedeki ilk hafta sonunda tarihi bir rekora imza atması bekleniyor.

Son dönemlerin en merakla beklenen filmi olan Avengers: Endgame, nihayet önümüzdeki ay sinemaseverle buluşmaya hazırlanıyor. Vizyon tarihine çok az bir sürenin kalmasıyla beraber artık heyecan öyle bir noktaya ulaştı ki Marvel hayranları biletlerin ön satışa çıkacağı günü bile iple çekmeye başladı. Durum böyle olunca filmin gişede nasıl bir başarı elde edeceği de büyük bir merak konusu haline geldi.

Avengers: Infinity War, ilk hafta sonunda dünya genelinde tam 640 milyon dolar hasılat elde ederek tarihi bir rekora imza atmıştı. Geçtiğimiz yıl vizyona giren film şu anda en yakın rakibinin bile (The Fate of the Furious) 100 milyon dolar önünde bulunuyor. Ancak Infinity War’un birincilik koltuğundaki saltanatı pek de uzun sürmeyecek gibi. Avengers: Endgame, ilk haftası sonunda dünya genelinde tam 1 milyar dolar hasılata yaklaşabilir.

İlginizi Çekebilir   Galaxy Note 10 için Snapdragon 855 Plus açıklaması

1 milyar dolara yaklaşabilir mi?

Endgame’in Infinity War’a göre çok daha yüksek bir hasılatla açılış yapması bekleniyor. Bunun nedeni ise filmin dünyanın ikinci en büyük sinema pazarı olan Çin’de de dünyayla aynı anda vizyona girecek olması. Infinity War yaklaşık iki hafta geç vizyona girmiş olmasına rağmen Çin’deki ilk hafta sonunda 191 milyon dolar hasılat elde etmişti. 

Endgame’in Infinity War’la benzer bir performans göstermesi durumunda ilk hafta sonunda 840 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Ancak genel anlamda baktığımızda Endgame’in Infinity War’a göre dünyada daha da büyük bir heyecanla beklendiğini görüyoruz. 22 filmlik dev bir seriyi sonlandıracak olan filmin bu anlamda 900 milyon doları aşması sürpriz olmayacaktır. Hatta 1 milyar dolarlık tarihi bir ilk hafta sonu performansı bile olasılıklar dahilinde.

İlginizi Çekebilir   Nostalji Rüzgarı Estiren Atari VCS'nin Final Tasarımı Belli Oldu

Bir Cevap Yazın