Tüm anlaşmaları askıya alınan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Huawei işletim sistemi ismi şirketin yaptığı başvuruyla ortaya çıktı.

Huawei işletim sistemi ismi netleşiyor

Geçen hafta başında netleşen bilgiye göre Çinli şirketin, Android‘in tüm çekirdek yapılarından tamamen çıkarak kendi işletim sistemini geliştireceği kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu açıklama üzerine birçok tahmin yapılan konu ise yeni işletim sisteminin ismi oldu. Bugün açığa çıkan bir patent başvurusuyla beraber bu konudaki spekülasyonların da kesileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir   Panasonic, 4K Fotoğraf Çekebilen Yeni Kamerası Lumix DMC-G95'i Duyurdu

Huawei tarafından Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi’ne yapılan başvuru sonucunda, şirketin marka ismi için şirket üzerine başvuru yaptığı ortaya çıktı. ABD ve Google’ın yaptırımlarıyla gündeme gelen şirketin yaptığı başvuruda, Huawei Ark OS, Ark, Ark OS ve Huawei Ark marka isimlerinin yer aldığı görülüyor.

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Android’e karşı bir alternatif üreten şirketin bu isimlerden birini kullanması oldukça yüksek ihtimal görünüyor

İlginizi Çekebilir   Honor'un Akıllı Bilekliği Honor Band 5’in Lansman Tarihi Belli Oldu

Bir Cevap Yazın