Huawei ile ABD arasında yaşanan mücadele alışılmadık bir yöne doğru gidiyor. Teknoloji dünyasına damga vuran olaylar zincirinde bir türlü sular durulmuyor. Son olarak, işletim sistemi belli olan Huawei FedEx suçlamasıyla dikkat çekti

Huawei FedEx ile ilişkilerini gözden geçiriyor

Hava-kara transfer ve lojistik hizmeti veren FedEx, Huawei tarafından evrakları ABD’ye göndermekle suçlanıyor. Huawei yaptığı açıklamada FedEx’i, Çin’e gitmesi gereken iki paketi başka yere yönlendirmekle suçladı. Aynı zamanda Vietnam’dan gönderilen iki paketin de Asya’daki diğer ofisler yerine ABD’ye yönlendirildiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir   Google, Güvenlik Anahtarı Sistemini Geliştiriyor

Çinli teknoloji devi, Amerika Birleşik Devletleri’ne yönlendirilen paketlerde teknolojik bir şey olmadığının altını çizdi.

Şirket yaptığı açıklamada FedEx’e olan güvenin sarsıldığı söyledi. Huawei, lojistik faaliyetlerini yeniden değerlendirmeye karar verdi. Ayrıca, Çin Posta Düzenleme Kurumu’na da şikayette bulunuldu.

FedEx cephesi de konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve yanlışlığı doğruladı. Ancak bunun için hiçbir yerden talimat alınmadığının altını çizdi.

ABD Huawei yasağı kararının ardından Google, Intel ve Qualcomm gibi Amerikan teknoloji şirketleri Huawei ile ilişkilerini askıya alma kararı aldı. Android lisansı iptal edilen ve WiFi İttifakı’nda yetkileri sınırlandırılan Huaweikendi işletim sistemi için kolları sıvadı.

İlginizi Çekebilir   Buluttan Oyun Teknolojisini Bambaşka Bir Seviyeye Taşıyacak ‘Orion’ Duyuruldu

Bir Cevap Yazın