Nvidia, yeni teknolojisi RTX’i kullanarak Ay’a iniş görsellerini yeniden canlandırdı. Görselleri renklendiren ve çözünürlüğü yükselten Nvidia, görüntülerin gerçekçiliğini onaylamak için de deneyimli bir uzmanın yardımını almayı ihmal etmedi.

İnsanlık tarihini değiştiren uçuş 16 Temmuz 1969 yılında gerçekleşti. 20 Temmuz 1969 tarihinde Ay’a iniş yapan Apollo 11, birçok kişinin hayalini dahi kuramadığı bir görevi başarıyla tamamlayarak 24 Temmuz 1969 tarihinde Dünya’ya başarılı bir şekilde iniş yaptı.

İnsanlık tarihinin en büyük başarılarından birinin 50. yıl dönümü için gerçekleştirilen kutlamalar son derece heyecanlı bir şekilde devam ederken Nvidia, yıllar önce çekilen görüntüleri bugün çekilmiş gibi göstermek için RTX teknolojisini kullandı.

O zamanın teknolojisi sebebiyle siyah beyaz ve kumlu olan görüntüler, Nvidia’nın oyunlarda çığır açan teknolojisi RTX kullanılarak canlandırıldı. Ay aracı, Ay yüzeyi ve Neil Armstrong’un kıyafeti üzerindeki ışıklar yansıtılarak gerçekçi bir görüntü elde eden Nvidia, bu görüntüleri paylaştı.

Bitmiş görüntüleri Apollo Ay Modülü şefi Buzz Aldrin’e sunan Nvidia, Ay’ı kendi gözleriyle görmüş olan Buzz Aldrin’in ilgisini çekmeyi başardı.

Dünya üzerindeki kişilerin Ay yüzeyini kendi gözleriyle görme olasılığının oldukça düşük olduğu da göz önünde bulundurulduğu zaman Nvidia’nın RTX sunumunun görülebilecek en gerçekçi sunum olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın