Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, şarj olma süresini saatlerden dakikalara indirecek yeni hızlı şarj teknolojisini duyurdu.

Bu haftanın başlarına doğru Vivo, Çin’in sosyal medyası Weibo’da, Şangay’daki MWC’ye katılacağını bildirmişti. Tanıtımında ilk 5G telefonunu duyuracağını bildiren markanın en büyük yeniliğiyse 5G’yi geride bırakacak cinsten.

5G akıllı telefonunun yanı sıra hızlı şarj konusunda çığır açacak 120W’lık bir şarj teknolojisini de tanıtacağını duyuran Vivo, bu hızla birlikte Xiaomi’nin 100W’lık hızlı şarj teknolojisini de geride bırakacak.

İlginizi Çekebilir   PUBG'ye Apex Legends'tan Esinlenilmiş Yeni Özellikler Geliyor

Vivo’nun yaptığı tanıtıma göre 120W’lık hızlı şarj teknolojisi, 4.000 mAh’lik bir bataryayı 13 dakika içerisinde doldurarak sektörün en hızlısı olacak. Daha da açıklayıcı olmamız gerekirse 4.000 mAh’lik telefonunuzun bataryasını 5 dakika içerisinde %50, 13 dakika içerisinde de %100’e çıkartabileceksiniz.

Mevcut Vivo IQOO model telefonlar yalnızca 44 W’lık hızlı şarjı desteklese de bu teknoloji şu an için Vivo’nun sahip olduğu en hızlı şarj teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 120 W’lık gelişim, önceki teknolojiyi ciddi anlamda ileri taşıyacak ancak MWC 2019 etkinliğinde teknolojiyi çalışır şekilde görüp göremeyeceğimiz konusunda emin değiliz.

İlginizi Çekebilir   AMD Navi GPU, NVIDIA'yı Alt Edecek mi?

Bir Cevap Yazın